هوافضا- علوم هوایی

راهیابی تیم دانشگاه امیرکبیر به فینال مسابقه بین المللی ابتکار بازیافت پاک

راهیابی تیم دانشگاه امیرکبیر به فینال مسابقه بین المللی ابتکار بازیافت پاک

هوا فضا: هوا فضا: گروهی از دانشجویان مهندسی نساجی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در مسابقه بین المللی ابتکار بازیافت پاک فینالیست شدند.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، ابتکار بازیافت پاک، نام طرحی متن باز برای افراد شاغل در صنعت نساجی در سراسر جهان است که می توانند برای دستیابی به روش های پایدار و پاک برای بازیابی و بازیافت کالاهای مصرف شده نساجی مشارکت کنند.

هدف ابتکار بازیافت پاک، جستجوی شیوه های بهینه جهت استفاده باردیگر از زباله و پسماند صنایع نساجی همچون پوشاک و مواد شیمیایی مورد استفاده در فرایندهای تولید است.

از دیگر اهداف این طرح، بهره گیری از ایده های نوآورانه جهت یافتن راه های پاکیزه تری برای تصفیه پساب، کاهش مصرف انرژی و کاهش آلودگی های زیست محیطی است.

در این رقابت، بیش از ۴۰۰ شرکت کننده از ۷۱ مرکز آموزشی عالی در ۵ قاره جهان حضور بهم رساندند و در آخر، ۶ گروه یک تا چهار نفره، به عنوان فینالیست برگزیده شدند.

در این میان، یک گروه ۴ نفره از دانشجویان رشته مهندسی نساجی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز حضور داشتند که فینالیست شدند.

به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، این دانشجویان با راهنمایی دکتر فاطمه داداشیان، عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی نساجی، توانستند با طرح ایده هایی نوآورانه جواز حضور در مرحله نهایی را در این مسابقه بین المللی کسب کنند.

فاطمه عزیزی، حسن شریفی، ارمغان برکت و امیرپارسا معصومی اعضای گروه فینالیست از دانشگاه صنعتی امیرکبیر هستند. این رقابت ۳ برنده خواهد داشت که با نظرسنجی عمومی تعیین خواهند شد. سایر فینالیست ها از دانشگاه مک گیل (کانادا)، دانشگاه وسترن (انگلستان)، دانشگاه نساجی (بنگلادش)، دانشگاه کیپ کوست (غنا) و دانشگاه ماکرِره (اوگاندا) هستند.1401/08/10
10:06:31
0.0 / 5
385
تگهای خبر: آموزش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لینک دوستان هوا فضا
هوا فضا هوافضا