هوافضا- علوم هوا فضا

صخره كوچك فضایی رازهای خلقت را افشا می كند

صخره كوچك فضایی رازهای خلقت را افشا می كند

هوا فضا: یك صخره كوچك فضایی به نام شهاب سنگ آسوكا 12236، كه تاریخ پیدایش آن به پیش از زمان شكل گیری منظومه شمسی بازمی گردد، می تواند رازهای خلقت را رمزگشایی كند.به گزارش هوا فضا به نقل از انگجت، در سال ۲۰۱۲ تعدادی از محققان ژاپنی و بلژیکی موفق به شناسایی صخره ای کوچک در ابعاد توپ گلف در قطب جنوب شدند. بررسی های ناسا در سال های بعد نشان داد که این صخره باستانی مربوط به پیش از زمان پیدایش منظومه شمسی است و با بررسی مواد تشکیل دهنده آن می توان رازهای زیادی از عالم هستی را کشف کرد.
در درون این صخره مقدار زیادی آمینو اسید و به خصوص اسیدهای آسپارتیک و گلوتامیک شناسایی شده است. این دو آمینواسید همچون ۲۰ آمینواسید مهمی هستند که میلیون ها پروتئین را شکل می دهند و وجود آنها برای تکمیل خیلی از کارکردهای بدن حیوانات ضروری می باشد.
ترکیبات شناسایی شده این آمینواسیدها بسیار کهن بوده و با آمینواسیدهای فعلی و هم نام تفاوت قابل توجهی دارد. پژوهشگران معتقدند با کشف نحوه تحول آمینواسیدهای مورد اشاره در گذر زمان می توان تحولات ناشناخته زیادی را در عالم هستی شناسایی کرد و در مورد آنها اطلاعات بیشتری به دست آورد.
پیش از این و در اکتبر سال قبل فضاپیمای OSIRIS-Rex ناسا موفق به جمع آوری نمونه سنگ هایی از سیارک بنو شده بود و مطالعه آمینواسیدهای این سنگ ها و مقایسه آنها با آمینواسیدهای شهاب سنگ آسوکا ۱۲۲۳۶ می تواند برای ستاره شناسان بسیار رهگشا باشد.


منبع:

1399/06/08
12:16:21
5.0 / 5
1672
تگهای خبر: فضایی , ناسا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
هوا فضا هوافضا