هوافضا- علوم هوا فضا
در فاصله ۷۸۰۰ سال نوری از زمین؛

مجموعه ای از سیاه چاله های كوچك توسط هابل كشف شد

مجموعه ای از سیاه چاله های كوچك توسط هابل كشف شد

تلسکوپ فضایی هابل برای نخستین بار موفق به شناسایی مجموعه ای از سیاه چاله های کوچک شده که در فاصله ۷۸۰۰ سال نوری از زمین قرار دارند.به گزارش هوا فضا به نقل از انگجت، سیاه چاله های مورد اشاره در یک خوشه ستاره ای کروی به نام NGC ۶۳۹۷ قرار دارند. تاکنون هیچ سیاه چاله ای در این فاصله دور از کره زمین و با این میزان فشردگی شناسایی نشده است.
محققان در ابتدای تحقیقات خود امیدوار بودند که سیاهچاله ای با جرم متوسط پیدا کنند و در عوض سیاه چاله هایی کوچک یافته اند. اما این تحول را یک موفقیت بزرگ توصیف کرده اند.
دانشمندان برای تعیین موقعیت و جرم سیاه چاله های مذکور با چالش های جدی مواجه بودند. آنها در نهایت برای حل این مشکلات به اندازه گیری سرعت ستاره های موجود در خوشه مذکور متوسل شدند که داده های در ارتباط با آن طی چندین سال از راه تلسکوپ های هابل و رصدخانه گایای آژانس فضایی اروپا جمع آوری شده بودند.
سیاه چاله های شناسایی شده تحت تاثیر نیروی جاذبه به سمت مرکز خوشه ستاره ای منحرف می شوند و میزان جذب آنها توسط ستاره های بزرگ تر بیشتر است.
این کشف جدید می تواند دانش بشر در مورد سیاه چاله ها را افزایش دهد و اطلاعات تازه ای در مورد تاریخچه شکل گیری جهان در اختیار ستاره شناسان و محققان قرار دهد.


منبع:

1399/11/29
14:31:30
0.0 / 5
966
تگهای خبر: فضایی , ناسا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لینک دوستان هوا فضا
هوا فضا هوافضا